„Lifestyle, magyarul „Életstílus” fotózást csinálok, amely azt jelenti, hogy különböző, általában ismert– de van, hogy spontán kitalált- játékokat játszatok Veletek, amely által a legőszintébb mosolyotokat, grimaszotokat, a legboldogabb pillanataitokat tudom megörökíteni.
Most 5 db, általam kedvelt játékot szeretnék Veletek megosztani, amelyeket a családi fotózásokon általában valamilyen formában játszatok Veletek.
1. Hinta-palinta:
Ki ne ismerné a „Hinta- palinta, régi dunna, kis katona…”, vagy a „Zsip, zsup, kenderzsup” kezdetű dalokat? Ki ne tudná, hogy mi az a hintázás?
Gyerekkorunk legkedvencebb játéka. Ezt a játékot a fotózások 90%-ban alkalmazni szoktam valamilyen kreatív formában, például anya és apa keze alkotja a hintát, vagy akár egy pléd használatával is gyönyörű hinta készíthető, melyet a gyerekek és a felnőttek is előszeretettel játszanak együtt.
2.”Kötélhúzás”:
Ezt a játékot nem véletlenül tettem idézőjelbe. Ugyanis én nem a megszokott, kötéllel játszatom, hanem a gyerekek és a felnőttek erejét használom a játékhoz. Ez jelenheti például, hogy megkérem az egyik gyermeket, hogy ő, mint a legerősebb, húzza ki a családját az adott helyről. Mindig nagy mosolyokat kapok, és felszabadult hangulatot.
3. Siket telefon:
Gyermekkorom egyik legismertebb játéka a hintázás mellett a siket telefon. Ez egy összebújós, sugdolózós játék, ahol egy adott, kitalált mondat, vagy szó megy végig egyik családtag füléből a másik fülébe, azaz „szájról-szájra” terjed, és így vicces mondatok, szavak keletkeznek a kör végére.

4. Ugróverseny:
A gyermekek energiája végtelen, így mindig kaphatóak egy kis ugrálásra. Ez a játék is végtelen módon variálható. Rendezhetünk akár páros lábon, egy lábon történő ugróversenyt, csakis a képzeletünk szabhat határt!
5. Szoborfogó:
Ötödik és közel sem az utolsó játék, amelyet nagyon szeretek és a hozzám jövő családok is, az a szoborfogó. Ennek a játéknak is végtelen sok változata akad, és mi is variálhatunk a játékszabályokon. Én a fotózáson úgy szoktam játszani, hogy mindig van egy fő ember, ő a „szoborfigyelő”, aki háttal áll a többieknek, akik addig táncolhatnak, ugrálhatnak, amíg hátra nem fordul az illető. Akit rajta kap, hogy megmozdult, annak guggolásban kell előre jönnie és ő lesz a következő „szoborfigyelő”.